داستان ادمی که در 56 سالگی ورشکست شد

 به نام یگانه یزدان پاک

ایمیل های زیادی دریافت کردم از کسانی که می گویند .ما قبلا این بودیم و ان بودیم ولی بارمان افتاد .قبلا ده نفر برایم کار می کردند ولی الان کارمندم.پدرم بساز و بفروش بود سرش کلاه گزاشتند افسردگی و الزایمر گرفت و مرد.پدرم می تواند به من سرمایه بدهد ولی نمی دهد .می خواهم مطابق رسم معمول یک داستان برای پاسخ همه ی این دوستان بدهم.

داستان امروز داستان یک  پیرمرد هست که امروز بالای هشتاد سال سن دارد.پیرمرد داستان ما قبل از انقلاب  پیمانکار شرکت های سد سازی در استان خوزستان بود.موقع انقلاب که خیلی از کارها راکد ماند .ایشان مصالح کارش را، در انباری در اهواز قرار داد و به جای غصه خوردن که ای وای کارها خوابیده، برای تفریح ،به تهران امد .چون ایشان برای تخریب از دینامیت و دیگر مواد منفجره استفاده می کرد .دینامیت ها در یک شب در اهواز منفجر شد و دو تا از بستگانش هم بر اثر انفجار کشته شدند .به حاجی خبر دادند قضیه را و گفتند دادگاه انقلاب هم به جرم خرابکاری برای شما حکم اعدام داده. برگردی اهواز اعدامی.حاجی اون زمان 55 ساله بود و در شهر خودش دارای سرمایه و شوکتی بود که یک شبه همه بر باد رفت .حاجی بعد از شنیدن خبر شش ماه در تهران به خوشگذرانی ادامه داد و بعد از اینکه یک مقدار ابها از اسیاب افتاد به اهواز برگشت و به زندان رفت . هر چی باقیمانده بود خرج کرد تا بعد از شش ماه زندان حکم تبرئه گرفت و ثابت کرد که خرابکاری نبوده.حالا حاجی 56 ساله از زندان بیرون امده بود و هیچی نداشت. ولی حاجی نه سکته کرد نه افسردگی گرفت .

از صفر کار جدید را شروع کرد و رفت توی کار اهن .الان که براتون این داستان را می نویسم پسرهای حاجی در کار اهن تقریبا ملیاردر هستند و خود حاجی دیگر فقط با پولش کار می کند حاج مجید تقریبا یک بانک خصوصی خانوادگی برای خودش ایجاد کرده و تمام فامیل را با روش خاصی صاحب کار و ثروت کرده.الان مدتهاست که حاجی با این روش کار میکند.

شما به عنوان پسر .نوه یا نتیجه .بچه خواهر یا بردار و....می روی سراغ حاجی و طرح اقتصادیت را ارایه می دهی .حاج مجید بررسی میکند و با توجه با ضامنت که ممکنه پدرت یا عمویت یا دیگری باشد مثل بانک با سود بانکی به تو وام ی دهد و کارت را مرتب رصد میکند و در صورت موفقیت با افزایش اعتبارت می توانی وام بیشتر بگیری .در اصل هم تو صاحب کار می شوی هم حاجی شریکت هست . هیچ کدام از بچه هایش هم ارزوی مرگش را ندارند . هیچ کس هم اعتراضی ندارد که چرا به او دادی و به من ندادی . هر کس با توجه به شایستگیش .

حاجی هم ثابت کرده: در 56 سالگی می شودهم از صفر شروع کرد و هم با روش جالبی بچه هایش از ثروتش استفاده میکنند . هم خودشان سود می برند و هم به ثروت او می افزایند ....

دوست من هنوزم می گویی ما افتادیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.راستی یادم رفت بگویم حاج مجید سیکل هم نداره.!!!!!!!!

/ 64 نظر / 155 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک میلیاردر

سلام دوستان من زیاد وقت ندارم بیام نت به یکسی نیاز دارم تو این وبلاگ کمک کنه تا سر پا بمونه دوستانی که مایل به همکاری هستن تو همین بخش اعلام امادگی کنن میدونم وقتشونم گرفته میشه.ممنون

یک میلیاردر

دوست عزیز خواهشن این کار رو نکن

قادر اسماعیلی

آقا من حاضرم به شما در هر زمینه ای کمک کنم باعث افتخار منه.باید چیکار کنم؟

پردیس کلانتری

سلام خیلی خوشحال میشم با شما همکاری کنم.

کریمی

ما دلمون خیلی واست تنگ شده یه سر به ما بزن.گوشیتم که ور نمیداری مهندس.شاید کار داریم باهات تماس میگیریم[گل]

چاپار سافت

سلام. تعدادی از مطالبتون رو خوندم. با توجه به محتوای خوبی که شما توی وبلاگتون دارید، خوشحال میشم اگر با هم تبادل لینک داشته باشیم. لطفا سایت من رو ببینید و اگر مایل بودید توی سایتم برام پیغام بگذارید تا تبادل لینک کنیم. قبلا هم پیغام گذاشتم براتون ولی جوابی ندادین :( راستی لینک کوتاه شده ست. اگر روش کلیک کنید بعد از چند لحظه سایت من باز میشه. منتظر پاسختون هستم.

اردی

دوستان همواره اين رو به ياد داشته باشيم كه پول را براي چي مي خواهيم. فكر نكنيد من فرد مذهبي هستم و مي خوام بگم براي فلان و بهمان سعي و تلاش كنيد. بلكه مي خوام بگم پول انرژي هست براي رسيدن به چيزهاي ديگر. اين جوري نشه كه به پول برسي و بعد نفهمي كه صرف چه چيزش كني

علیرضا

من يه صفحه درست کردم تو فیسبوک با عنوان چگونه ورشکسته شویم. فکر می کنم همونقد که باید برای موفقیت باید خوند و برنامه ریزی کرد و تلاش، برای ورشکست نشدن هم باید هوشیار بود و درست عمل کرد. چگونه ورشکسته شویم رو تو فیسبوک سرچ کنید.

مرتضی

لطفا دنبال کار بی زحمت نگردین که آخرش پشیمونیه